Zgłoś sugestię

Zgłaszanie sugestii, uwag, poprawek
Podaj treść sugestii, minimum 5 znaków
Podaj adres email
Zaloguj
Logo loginu
Logo hasła
Zapomniałem hasła


Pomoc

Jak wystawić fakturę?


 1. Wystawianie faktury jest dostępne dla użytkowników zalogowanych jak i nie zalogowanych. Aby wystawić fakturę musimy przejść do sekcji Wystaw fakturę i wybrać rodzaj dokumentu, który chcemy utworzyć.

  Dokument bez rejestracji

 2. Następnie uzupełniamy dane dotyczące dokumentu, takie jak: numer dokumentu, miejsce wystawienia, data wystawienia, data sprzedaży / wydania i data zakończenia usługi.

  Uzupełnienie danych o fakturze

 3. Kolejnym krokiem jest podanie danych sprzedawcy i nabywcy. Zalogowany użytkownik może zapisać dane sprzedawcy w sekcji Twoje konto / Dane do faktury i podane informacje będą sie automatycznie ładowały podczas tworzenia nowego dokumentu. Dane kontrahenta możemy też wczytać np. z bazy GUS (po wpisaniu nr NIP i kliknięciu pomarańczowego przycisku GUS) lub załadowaniu z bazy zapisanych kontrahentów (przycisk Załaduj kontrahenta).

  Uzupełnienie danych sprzedawcy i nabywcy

 4. Teraz należy uzupełnić tabelę towarów / usług. Wpisujemy nazwę, cenę netto, ilość i wybieramy z rozwijalnej listy jednostkę i stawkę VAT. Dodatkowo możemy udzielić rabatu poprzez uzupełnienie pola rabat liczbą z zakresu 1-100, który serwis automatycznie naliczy. Aby dodać kolejną pozycję na fakturze klikamy w przycisk Dodaj nową pozycje.

  Dodawanie towarów i usług do faktury

 5. Po dodaniu wszystych poyzcji wybieramy Sposób zapłaty z rozwijalnej listy. Możemy też wpisać kwotę jaka została zapłacona w polu Zapłacono. Następny krokiem jest ustalenie terminu zapłaty. Możemy wybrać ilość dni (od daty wystawienia dokumentu) lub podać konkretną datę.

  Ustawienie sposobu zapłaty i terminu

 6. Możemy też umieścić dodatkową informację, która pojawi się na dole naszego dokumentu. W tym celu musimy uzupełnić pole Informacje dodatkowe / komentarz.

  Ustawienie komentarza / informacji dodatkowej która pojawi się na dokumencie

 7. Po uzupełnienu wszystkich pól możemy wydrukować fakturę. Wystarczy, że klikniemy w niebieski przycisk Wydrukuj PDF w menu funkcyjnym. Zalogowany użytkownik ma dodatkowo możliwość zapisania do bazy czy wysłania dokumentu e-mailem.

  Menu gdzie możemy zapisać, wydrukować lub wysłac utworzony dokument.

 8. Utworzony dokument zawiera wszystkie informacje, które zostały wpsiane podczas tworzenia dokumentu.
  Wystawianie faktur dzięki faktura-online.pl ułatwia prowadzenie firmy.

  Przykładowa faktura

W serwisie do faktur online faktura-online.pl używamy plików cookies i podobnych technologii np. w celach:
- świadczenia usług,
- statystyk,
Korzystanie z programu do wystawiania faktur online bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.

Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegółyznajdziesz na tej stronie: Kliknij