Zgłoś sugestię

Zgłaszanie sugestii, uwag, poprawek
Podaj treść sugestii, minimum 5 znaków
Podaj adres email
Zaloguj
Logo loginu
Logo hasła
Zapomniałem hasła


ZapiszUsuń
Dodaj nową pozycję
Ta opcja dostępna jest dla
zarejestrowanych użytkowników.
Chcesz skorzystać z tej funkcji:Utwórz nowe kontoPosiadasz konto? Zaloguj się

Aby skorzystać z tej funkcji zarejestruj się!
Skorzystaj z 30-dniowegookresu testowego
Limit został wyczerpany (max 1 faktura /24h)

Trwa wysyłanie wiadomości

Wysyłka dokumentu
na adres e-mail


Wybierz bądź wprowadź adres e-mail
Podaj nowy adres:
Wybierz rodzaj dokumentu

Faktura online

Faktura jest najczęściej wystawianym dokumentem sprzedażowym. Wystawia się ją, w momencie sprzedaży towaru lub usługi. Jest podstawą do rozliczenia się z urzędem skarbowym. Faktura niegdyś dotyczyła tylko podmiotów zarejestrowanych do vat i stąd bardzo powszechnie nazywał się taki dokument faktura vat. Dziś fakturę można wystawić w bardziej szeroki sposób. Dla podmiotów nie będących płatnikiem podatku vat jest faktura bez vat, która wystawiana jest na zasadzie rachunku, czyli nie ma w niej informacji o podatku, o kwotach netto, vat i brutto. Faktura ma również różne oznaczenia, często powiązane ze sposobem opodatkowania czy rozliczenia, takie jak jak Faktura vat marża, faktura z odwrotnym obciążeniem ( faktura OO), faktura wewnętrzna. Sprzedaż, która musi być udokumentowana odpowiednim blankietem dotyczy zarówno transakcji krajowej jak i zagranicznej. W przypadku klientów rodzimych zazwyczaj faktury wystawia się w polskiej walucie PLN. Faktury zagraniczne, czyli faktury walutowe, które płatne są w euro lub w walucie naszego zagranicznego kontrahenta również są podstawą do rozliczenia i opodatkowania.

Gdzie wystawiać faktury, aby były poprawne

Wszystkie dokumenty fakturowe, o których mowa powyżej należy wystawić niezwłocznie po odbytej transakcji. Zarówno Sprzedający jak i Kupujący musi taki dokument zaksięgować i rozliczyć. W obecnych czasach najlepszych narzędziem do wystawiania faktur jest program online faktura-onilne.pl, który daje możliwość fakturowania w każdym momencie przy użyciu jakiegokolwiek czytnika stron www. Program do wystawiania faktur faktura-online.pl to nowoczesny a zarazem bardzo prosty w obsłudze program, w którym wystawia się, zapisuje i wysyła kontrahentowi faktury.

Co należy zrobić, aby korzystać z programu do wystawiania faktur.

Faktura-online.pl pozwala na jednorazowe wystawienie dokumentu bez potrzeby rejestrowania. W tym celu należy wypełnić wszystkie pola obowiązkowe, czyli podać dane sprzedawcy ( nazwę, adres nr NIP, konto bankowe) oraz dane Nabywcy ( nazwę, adres i jeżeli kupującym jest firma to nr NIP). Kolejną niezbędną informacją jest podanie przedmiotu transakcji. Wpisuje się ją w tabelce z oznaczeniem „nazwa towaru/usługi”. W tym miejscu należy dokładnie określić sprzedawany towar lub usługę, każdy asortyment wpisując w osobny wiersz, oznaczając ilość oraz jednostkę miary.

Poprawnie wystawiona faktura musi zawierać cenę. Ceną bazową jest cena netto - od niej program do wystawiania faktur faktura-online.pl liczy podatek oraz cenę brutto. Dla ułatwienia przeliczania z netto na brutto i z brutto na netto jest kalkulator vat, dzięki któremu nie zrobimy pomyłki w dodawaniu czy odejmowaniu podatku vat. Ostatnią niezbędną informacją na fakturze jest podanie terminu oraz sposobu płatności.

Sposób płatności na fakturze to określenie jak zostanie owa faktura zapłacona, czyli np. gotówka, przelew, płatność online. Natomiast termin płatności to wskazanie do kiedy faktura musi być uregulowania. Często jest to 7 dni, 3 dni, 30 dni. Może być też sytuacja, że faktura zostanie wystawiona z terminem płatności „zapłacono”.

Często zastanawiamy się czy wstawiać podpisy do faktury. To miejsce znajduje się na samym dole szablonu do wystawiania faktur. Nie ma obowiązku podawania osoby wystawiającej i otrzymującej fakturę. Jednakże umieszczenie tych informacji nie jest również błędem.

Wystawiając fakturę w faktura-online.pl bez abonamentu nie ma możliwości zapisu dokumentu, więc na sam koniec wypełnioną fakturę należy otworzyć w pliku pdf. W tym celu należy mieć zainstalowanie na swoim komputerze lub innym urządzeniu, na którym korzysta się z programu do fakturowania, program do otwierania pdf np. Addobe reader. Wówczas z menu górnego należy wybrać i kliknąć wydrukuj PDF, wybrać ilość egzemplarzy i potwierdzić.

W wersji abonamentowej programu do fakturowania faktura-online.pl  dostępne są funkcje, które bardzo ułatwiają proces wystawiania dokumentów. Istnieje możliwość m.in:

W serwisie do faktur online faktura-online.pl używamy plików cookies i podobnych technologii np. w celach:
- świadczenia usług,
- statystyk,
Korzystanie z programu do wystawiania faktur online bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.

Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegółyznajdziesz na tej stronie: Kliknij