Zgłoś sugestię

Zgłaszanie sugestii, uwag, poprawek
Podaj treść sugestii, minimum 5 znaków
Podaj adres email
Zaloguj
Logo loginu
Logo hasła
Zapomniałem hasła

O programie faktura-online.pl

Nasz program do wystawiania faktur on line pozwala w szybki, łatwy i intuicyjny sposób utworzyć fakturę vat, proformę, rachunek lub fakturę zaliczkową czy korektę do faktury. Posiada bardzo szerokie możliwości edycyjne wszystkich pól nagłówkowych, dzięki czemu jest elastyczny i dopasowany do potrzeb każdego przedsiębiorcy. Program daje możliwość zapisania stworzonej faktury w formacie PDF, wydrukowanie tej faktury zaraz po jej utworzeniu lub wysyłki efaktury bezpośrednio do kontrahenta. Dodatkowo serwis posiada automatyczne przeliczanie kwot netto oraz brutto z uwzględnieniem różnego podatku VAT. Zarejestruj się i zaloguj, aby wystawić dokument.

wystawianie faktury online

Po rejestracji każdy użytkownik otrzymuje dostęp do wszystkich możliwości, takich jak: tworzenie listy kontrahentów, dodawanie produktów, automatyczny zapis swoich danych, możliwość dodania logo na fakturze, archiwum zapisanych faktur, prosta kontrola płatności za wystawione faktury i wiele wiele innych przydatnych opcji. Opcje te ułatwiają prowadzenie i zarządzenie firmą. Jedną z bardziej problematycznych rzeczy jest wystawianie faktur korygujących. Często nie wiemy jak poprawnie powinna ona być wystawiona i obliczona. Faktura-online.pl posiada bardzo intuicyjny formularz do wystawiania faktury korygującej, potocznie zwaną korektą. Korektę wystawić można z dwóch miejsc. Klikając wystaw fakturę i wybierając faktura korygująca lub bezpośrednio do zapisanej faktury w liście dokumentów, poprzez kliknięcie literki K. Wówczas załadują się wszystkie dane z faktury. foto[SZABLON FAKTURY KORYGUJĄCEJ]


Każdy korzystający z programu faktura-online.pl może wpisać i zapamiętać przez system swoje dane, które wyświetlają się na fakturach, łącznie z numerami kont, logo, stopką. Dzięki temu, wystawiając dokument zawsze dane sprzedawcy będą wpisane. Dane te można dowolnie edytować ( wszystkie za wyjątkiem nr NIP ). Uzupełnienie na stałe nazwy firmy, adresu, numeru konta bankowego zdecydowanie przyspieszy wypełnienie dokumentu i pozwoli uniknąć błędu, np literówki. Zapis i edycja tychże danych jest zawsze dostępny po wejściu w Twoje konto a następnie w „dane do faktury” lub „logo, nagłówek, stopka”.

Twoje konto w programie faktura-online


Bardzo pomocna jest możliwość wystawienia i wysłania efaktury niemalże z każdego miejsca i urządzenia. Program do wystawiania faktur faktura-online.pl nie jest ograniczony do jednego komputera co daje nam możliwość korzystania z programu do wystawiania faktur w każdym miejscu, w którym się znajdujemy. Szybki podgląd do wystawionych faktur i dokumentów, dzięki liście zapisanych faktur, ułatwia kontrolowanie naszą sprzedażą towarów i usług. Mobilny zasięg to również możliwość sprawdzania pracowników i poprawności ich pracy. Przejrzysta strona responsywna w każdym smartfonie pozwoli bez trudu poruszać się w programie.

Wystawianie faktury z telefonu


W każdym momencie fakturę można z edytować, poprawić, ponownie wydrukować czy wysłać na maila. Wystawianie duplikatu jest również szybkie, bez zbędnego kolejnego wypisywania dokumentu. Ta opcja jest do wybrania w momencie tworzenia pliku pdf. foto[WYBÓR DUPLIKATU] w momencie tworzenia pdf Kontrola płatności wykaże, która faktura jest opłacona, a która jeszcze nie. Jednym kliknięciem dokument możemy oznaczyć jako zapłacony.

Lista zapisanych dokumentów w programie faktura-online


Możliwość dodania i zapisania kontrahentów oraz produktów a następnie zaciąganie ich z bazy to opcja bardzo przydatna, zwłaszcza dla tych przedsiębiorców, którzy często wystawiają faktury stałym klientom i sprzedają określone towary lub usługi. Korzystając z tego ułatwienia, fakturę wystawia się bardzo szybko, pozwala na uniknięcie błędów. Natomiast jeżeli ów błąd wedrze się na dokument, dzięki możliwości edytowaniu faktury, możemy go zniwelować bez potrzeby wypisywania od nowa. Kontrahenta na fakturę można umieści na kilka sposobów. - tradycyjnie - wpisując ręcznie wszystkie jego dane - korzystając z inteligentnej wyszukiwarki - warunkiem jest by kontrahent był zapisany w bazie, wówczas po wpisaniu pierwszych liter nazwy firmy system pokaże wybór - wyszukiwarka GUS - po wpisaniu tylko nr NIP i kliknięciu GUS automatycznie kontrahent będzie zaciągnięty bezpośrednio z bazy GUS i wstawiony do dokumentu.

Inteligentna wyszukiwarka GUS


Poszukiwaną opcją, która ułatwia i przyspiesza wystawianie faktur co określony czas dla tych samych klientów, z tym samym tematem sprzedaży są faktury cykliczne. Faktury cykliczne ustawia się w momencie wystawiania faktury nadając im parametry, z jaką częstotliwością mają się generować i dla kogo. Wówczas w określonym dniu faktura taka się wygeneruje. Wystarczy ją tylko zatwierdzić i wysłać np jako efakturę emailiem do kontrahenta. Wygenerowana faktura cykliczna zapisze się w liście dokumentów z bieżącym numerem i aktualną datą. Faktury cykliczne stają się bardziej poszukiwane i stosowane nie tylko w branży zarządzania mieszkaniami ale też przez firmy ze stałymi umowami. Fakturę cykliczną można modyfikować jeżeli jest taka potrzeba.

Dokumenty cykliczne w serwisie do faktur online


Każdy dokument, faktury vat, faktury zaliczkowe, faktury proformy i wszystkie pozostałe można bezpośrednio z programu wysłać do klienta jako edokument. Ta opcja zdecydowanie przyspiesza transakcje i rozliczenia. Dzięki niej zaoszczędzamy również czas i pieniądze, które są potrzebne na wysyłkę pocztą tradycyjną. Obowiązujące, zmienione prawo polskie, akceptuje tą formę przesyłu i wystawiane efaktur. Dzięki przychylności ustawom są uznawane przez podmioty gospodarcze i urząd skarbowy. Faktura-online.pl posiada również Generowanie Pliku JPK FA czyli jednolity plik kontrolny z faktur sprzedażowych. To plik, który na żądanie Urzędu Skarbowego należy wygenerować i przesłać. Plik ten zawiera zestaw faktur sprzedażowych, w których wyciągnięte są dane kontrahenta i sprzedanego towaru/usługi. Foto[GENEROWANIE JPK] miejsce po kliknięciu generuj jpk , tam gdzie wpisuje sie dane US

Generowanie JPK


W serwisie do faktur online faktura-online.pl używamy plików cookies i podobnych technologii np. w celach:
- świadczenia usług,
- statystyk,
Korzystanie z programu do wystawiania faktur online bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.

Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegółyznajdziesz na tej stronie: Kliknij