Zgłoś sugestię

Zgłaszanie sugestii, uwag, poprawek
Podaj treść sugestii, minimum 5 znaków
Podaj adres email
Zaloguj
Logo loginu
Logo hasła
Zapomniałem hasła

Rachunek VAT na fakturze - split payment


Rachunek VAT na fakturze - split payment
Nowa funkcja w faktura-online.pl to możliwość dodawania numeru rachunku VAT na fakturze, którą tworzymy celem spełnienia obowiązku split payment. Obowiązuje on obecnie w instytucjach Państwowych a z informacji jakie posiadamy docelowo ma zostać wprowadzony jeszcze w tym roku u wszystkich firm najbardziej narażonych na wyłudzenia podatku VAT.

Na zmianę zgodziła się już Komisja Europejska czekamy jedynie na decyzję, którą musi zaakceptować unijna Rada do spraw Gospodarczych i Finansowych. Potem nasz kraj oficjalnie dostanie zielone światło dla wdrożenia jednej z bardziej oczekiwanych zmian podatkowych. Obowiązkowa podzielona płatność Split payment będzie obowiązywał przez kolejne 3 lata.

Jak dodać rachunek VAT do faktury na stałe ?Po zalogowaniu się do programu faktura-online.pl przechodzimy do działu Ustawienia >> Konta bankowe - na tej podstronie znajduje się zarządzanie kontami bankowymi, gdzie dodane zostałe nowe pole przy każdym z rachunków na rachunek VAT.
Wystarczy je wypełnić i zapisać zmiany, aby cieszyć się automatycznym przypisaniem do numeru rachunku konta na wpływy z podatku VAT czyli split payment.

Jak zawsze czekamy na wszelkie uwagi i sugestie dotyczące nowej funkcji jaką jest dodatkowy rachunek VAT możliwy do wprowadzenia na fakturze.

503024W serwisie do faktur online faktura-online.pl używamy plików cookies i podobnych technologii np. w celach:
- świadczenia usług,
- statystyk,
Korzystanie z programu do wystawiania faktur online bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.

Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegółyznajdziesz na tej stronie: Kliknij